Organikus rendszerekre vonatkozó egzakt eredmények

Szakmai vezető: Gulácsi Zsolt

• Angol cím: Exact results relating organic perodic structures
  • Szerződés típusa: OTKA-K
  • Projekt leírása: A periodikus szerves vegyületek fizikai tulajdonságainak leírása ma kitüntetett fontossággal bír, mert ezen anyagok lényegi komponenseket szolgáltatnak eszközfejlesztés terén, az 1-100 nméter skálán, a molekuláris nanotechnológia szintjén. A tényállás oka: a) e rendszerek potenciális és olcsó helyettesítőket jelentenek a konvencionális fém és félvezetők tekintetében, és b) ezen anyagok eddig elképzelhetetlen új fejlesztési lehetőségeket nyitnak, pl.: kondenzátumok és rendezett fázisok (pl. ferromágnesesség) műanyagon, flexibilis és ezáltal összegyűrhető elektronika, feloldódó vagy biodegradábilis elektronika amely az emberi szervezet belsejében adagol orvosságot, stb. Az elmélet szintjén, azért mert ezen rendszerek periodikusan ismétlődő egységből épülnek fel (Bravais periodicitás), többnyire a szilárdtestfizika keretébe tartozik a fizikai tulajdonságok leírása, mely eddig, elektronok közötti kölcsönhatások nélkül folyt, tehát nem vette figyelembe az elektronikus korrelációs hatásokat.
  • Projekt időtartama: 2012.01.01 – 2015.12.31
  • Projekt összköltsége: 5.281.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.