Közérdekű

A Debreceni Egyetemen az adatok kezelése a jogszabályi előírásoknak megfelelően történik. Az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezéseit követve az egyetem, honlapján (a kancellária weboldalán a közérdekű adatok menüpont alatt) közzéteszi a tevékenységével kapcsolatos adatokat; továbbá közérdekű adatigénylés keretében teszi elérhetővé a törvény szerint megismerhető adatokat és információkat. Ezzel biztosítja a közérdekű és közérdekből nyilvános adatok megismeréséhez fűződő jog érvényesülését. Közérdeklődésre tartanak számot az egyetemen betöltésre váró állások és más szervezetek (vállalatok, cég stb.) által az egyetemen meghirdetni kívánt állásajánlatok, és az Európai Parlament és Tanács 2018. május 25-től kötelezően alkalmazandó - a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelemről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről szóló EU 2016/679 rendeletében kijelölni rendelt adatvédelmi tisztviselő elérhetősége is.

Frissítés dátuma: 2020.10.08.