QS (Quacquarelli Symonds) World University Rankings

A londoni székhelyű Quacquarelli Symonds cég 2004 óta készíti el a felsőoktatási intézmények világrangsorát. Hat szempont alapján állítják össze a listát: az oktatók hallgatókhoz viszonyított aránya (20 %), a külföldi hallgatók és oktatók száma (5-5 %), a munkaadók véleménye (10 %), az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakorisága (20 %) valamint az akadémiai szféra megítélése (40 %) alapján.

A QS legfrissebb, „2020-as” felsőoktatási világrangsorára hat magyar egyetem került fel. A Debreceni Egyetemet a 601-650. helyen találjuk. A debreceni intézményt csak a Szegedi Tudományegyetem (470. hely) előzi meg, míg az Eötvös Loránd Tudományegyetemet és a Pécsi Tudományegyetemet a 701-750. kategóriában, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet és a Budapesti Corvinus Egyetemet pedig a 801-1000. kategóriában találjuk.

Rangsor
Egyetem
Ország
1.