Sustainable prevention of obesity trough integrated strategies

Szakmai vezető: Ádány Róza

• Magyar cím: Az elhízás fenntartható megelőzése integrált stratégiákon keresztül
  • Szerződés típusa: FP7-HEALTH
  • Projekt leírása: A nemzetközi projekt célul tűzte ki, hogy azonosítja azokat az elhízás kialakulásában szerepet játszó környezeti, társadalmi-gazdasági és egyéni tényezőket, amelyek prevenciós célpontul szolgálhatnak egy európai intervenciós stratégia kidolgozásához. A projekt keretén belül kifejlesztésre került egy online kérdőív, aminek segítségével öt országban 120 db, a városi jelleget és a társadalmi gazdasági helyzet is figyelembe vevő, random módon kiválasztott lakókörnyéken végzünk felmérést. Az obezogén környezet objektív felmérésérét is elvégezzük szabad forrású GIS softwerek segítségével egységes protokoll alapján. Jelen kutatási projekt abban egyedülálló, hogy megpróbál az elhízás kialakulásában meghatározó szerepet játszó egyéni, társadalmi-gazdasági és környezeti tényezőket együttesen figyelembe véve egy olyan többszintű intervenciós stratégiát kifejleszteni, ami hatásosan és fenntarthatóan csökkenthetné az elhízás jelentette egyre súlyosabb betegségterhet Európa-szerte.
  • Projekt időtartama: 2012.03.01 – 2016.02.29
  • Projekt összköltsége: 128.266 (EUR)
  • Kutatás típusa: Alkalmazott
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: VUA Vereniging voor christelijk hoger onderwijs wetenschappelijk onderzoek en patientenzorg
    • Konzorciumi partnerek:
      • Metropolitan Univeristy College
      • Ghent University
      • Debreceni Egyetem
      • Blox Group
      • Paris 13 University
      • The International Association for the Study of Obesity (IASO)