LHC események fenomenológiája

Szakmai vezető: Trócsányi Zoltán

• Angol cím: Phenomenology of LHC events
  • Szerződés típusa: OTKA-K
  • Projekt leírása: A javasolt kutatás célja, hogy elősegítsük a Nagy Hadrongyorsító kísérletei által gyűjtött adatok kiértékelését. Az irodalomban létező legnagyobb pontosságú számításokra alkalmas, szabad hozzáférésű számítógépes programok használatával olyan azonos súlyú eseményeket szeretnénk generálni, amelyek kísérleti kiértékelésre közvetlenül alkalmasak, és segítségükkel olyan eloszlások készíthetők, amelyek az első sugárzási korrekciókat helyesen tartalmazzák. A következő folyamatokhoz fogunk eseményeket előállítani: proton-(anti)proton ütközésekben t-quark pár keletkezése (i) b-kvarkpárral, (ii) egy Higgs-bozonnal, (iii) egy Z-bozonnal, (iv) egy fotonnal (v) két hadronsugárral, (vi) két fotonnal együtt. Tervezzük továbbá, hogy a rezonáns tömeges részecskék bomlásának egy általánosan alkalmazható módszerének beprogramozásával hozzájárulunk a használni kívánt két alapvető program, a HELAC csomag és a POWHEG-Box fejlesztéséhez.
  • Projekt időtartama: 2012.01.01 – 2016.09.30
  • Projekt összköltsége: 20.349.000 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás

Frissítés dátuma: 2017.08.08.