Belgyógyászati Klinika Reumatológia, Egészségfejlesztő Egyetem program

Az Arthritis Alapítvánnyal karöltve 2008 óta minden évben – az arthritis világnaphoz (október 12.) kapcsolódóan – szervez betegfórumot a Belgyógyászati Klinika Reumatológia intézete. A rendezvényen a reumatológia, valamint a társszakmák területéről hallhatnak felvilágosító-tájékoztató előadásokat a kedves érdeklődők.  Az Északkelet-Magyarországi régió betegszervezeteivel gondos kapcsolatot ápoló debreceni Arthritises Betegek Klubja rendezvényein is folyamatos a DE KK Belgyógyászati Klinika Reumatológia munkatársainak jelenléte, segítő közreműködése.

A reumatikus bántalmakkal élők, egyes társadalmi szerveződéseit Intézményünk a kezdetektől fogva támogatja. Betegeknek szóló egészség megőrző és egészségfejlesztő előadások tartásával és edukációs anyagok elkészítésével és hozzáférhetővé tételével is segítjük a betegeket.

Országos szakmai konferenciákon – orvosi és szakdolgozói szinten is – kiemelt szerepet szánunk a reumatológia betegségekkel kapcsolatos ismeretanyag átadásának és az egyes szakmai újdonságok/újítások szakmán belüli és kívüli megismertetésének.

Gyógyító munkánkat a „XXI. századi betegellátás, kutatás és oktatás szimbiózisa a betegekért” szellemében végezzük, s hirdetjük országszerte.

Frissítés dátuma: 2017.12.08.