Pszichiátriai Klinika

A Pszichiátriai Klinikán jelenleg elsősorban pszichoterápiás eszközöket alkalmazunk a gyógyításban, a betegellátás fő célja a pszichés funkciók minél teljesebb visszaállítása. A pszichoterápiás osztály 22 rehabilitációs férőhellyel rendelkezik, a nappali kórházban 11 rendszeresen bejáró beteg ellátására van lehetőség. A járóbetegek regionális pszichiátriai ellátása a szakambulanciákon zajlik (hangulati zavarok, pánik zavar, gerontopszichiátria, addiktológia, pszichoterápia). Szakmai konzíliumot biztosítunk valamennyi egyéb klinika számára. Négy pszichiáter szakorvos, négy pszichológus, nyolc nővér és négy pszichoterápiás asszisztens munkájára alapozva történt a heti program kialakítása. A fekvő és a nappali részleg működése elkülönül. A fekvő részlegen a heti három kognitív viselkedésterápiás csoport mellett heti egy relaxáció, mindfulness, szorongásoldó, problémamegoldó, mese, zene csoport, állatasszisztált terápia működik, valamint mindennap van reggeli torna és kreatív foglalkozás. A nappali kórházban pszichoterápiás szemléletű változatos szocioterápiás foglalkozásokon vehetnek részt a betegek. Egy páciens kezelése legalább négy hétig tart, amely hosszabbítható. A programban résztvevő betegek a kezelés eredményeként jelentős változástatásra képesek a gondolkodásmódjukban, változásról számolnak be kapcsolataik terén, javul kommunikációs készségük, stressz kezelő képességük, ami lehetőséget teremt eredeti életterükben való jobb működésre, munkájukhoz való visszatérésre, vagy új munkalehetőség keresésére.

Frissítés dátuma: 2017.12.08.