Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinika

A Rehabilitációs Klinika és annak munkatársai az ÉAOP 4.1.2.C. európai uniós pályázat keretében megújult, modern, európai színvonalú környezetben és eszközparkkal várják a rehabilitációra szoruló kedves betegeket. Intézményünkben közel 60 fekvőbeteg ágyon és járóbeteg szakrendelésen folyik komplex rehabilitációs, gyógyító tevékenység. Rehabilitációs Osztályunkon kiemelt tevékenységként foglalkozunk idegrendszeri sérülések, stroke és egyéb idegrendszeri betegség miatt komplex (több szakterület tevékenységét igénylő) rehabilitációra szoruló felnőttekkel és gyermekekkel. Emellett fontos szerepet kap a szív- és érrendszeri betegek, a túlsúlyos, mozgásszervi betegségben szenvedő, végtaghiányos, művégtagot igénylő, vagy használó személyek rehabilitációja is.  Szakorvosok, gyógytornászok, pszichológusok, ergoterapeuták, logopédusok, szociális munkások, dietetikusok, ápolók és szakasszisztensek, valamint önkéntesek segítik a betegek gyógyulását, rehabilitációját. Klinikánk elsősorban Debrecen lakosságának (kb. 230.000 fő) rehabilitációs ellátását végzi, de egész Észak-Kelet-Magyarország területéről (kb. 3 millió fő) fogadja a speciális szakellátást igénylő betegeket. Ez utóbbi csoportba a komplex ellátási igényű, súlyosabb, vagy speciális problémával (spaszticitás, Baclofen pumpa) küszködő betegek tartoznak. A fekvőbetegek utógondozása a hét minden napján működő járóbeteg szakrendelésünkön folytatódhat.

Frissítés dátuma: 2017.12.08.