Nemzeti Agykutatási Program

Szakmai vezető: Csiba László

• Angol cím: Hungarian Brain Research Program
  • Szerződés típusa: KTIA-NAP-13
  • Projekt leírása: A program célja az agyi rendellenességek hatalmas társadalmi és gazdasági terhének a csökkentése. A projekt stratégiai célja a már meglévő egyetemi és kutatóintézeti idegtudományi kutatócsoportok megerősítése és az akadémiai-ipari kapcsolat fejlesztése. Ezeket a célokat korszerű kutatási technológiák biztosításával, új technikák, eszközök, megközelítések bevezetésével, a legkiválóbb kutatók megtartásával optimális kutatási feltételek biztosítása révén, a fiatal tehetségek önállósodásának elősegítésével, és az egyetemi hallgatók és a posztgraduális képzésben részesülők agykutatásba való fokozott bevonásával törekszik elérni. A projekt tíz intézmény konzorciális együttműködésére alapozódik, a koordinátor (konzorciumvezető) az MTA KOKI. A Debreceni Egyetem 12 kutatócsoporttal vesz részt a program megvalósításában.
  • Projekt időtartama: 2013.12.01 – 2017.11.30
  • Projekt összköltsége: 877.923.015 (HUF)
  • Kutatás típusa: Alapkutatás
  • Konzorcium adatai:
    • Főpályázó: MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet
    • Konzorciumi partnerek:
      • Semmelweis Egyetem
      • Pázmány Péter Katolikus Egyetem
      • Richter Gedeon NyRt.
      • MTA Támogatott Kutatócsoportok Irodája (TKI)
      • Országos Klinikai Idegtudományi Intézet
      • MTA Természettudományi Kutatóközpont