THE (Times Higher Education) Impact Rankings

Az Egészség és jóllét kategóriában elért 44. helyezéssel a legjobb hazai intézmény lett, és másik három területen is a világ legjobb felsőoktatási intézményei között végzett a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legújabb, az egyetemek társadalmi és gazdasági hatását elemző Impact Rangking listáján.

A neves brit rangsorkészítő Times Higher Education legfrissebb listája, az Impact Ranging az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljai mentén rangsorolja a felsőoktatási intézmények társadalmi és gazdasági szerepvállalását, valamint hatásait. A Debreceni Egyetemet a 17 közül 4 kategóriában vizsgálták, s valamennyiben a legjobbak között kapott helyett. Az Egészség és jólét (Good Health and Wellbeing) területen 620 egyetem közül legjobb magyar felsőoktatási intézményként a 44. helyet érte el, míg a rangsorban először szereplő Élet a víz alatt (Life Below Water) kategóriában 242 intézmény közül az 54. lett.

Az intézmény a 101-200. helyre került a Minőségi oktatás (Quality Education – 676 intézmény) és Együttműködés a célokért (Patnership for Goals – 806 intézmény) kategóriákban. Az elért eredmények alapján összesítésben a Debreceni Egyetem a 201-300. kategóriában foglal helyet.

Az összesített lista élén az új-zélandi University of Auckland, valamint az ausztrál University of Sydney és Western Sydney University végzett. Az Egészség és jólét kategóriában az ír RCSI University of Medicine and Health Sciences, az ausztrál La Trobe University és tajvani China Medical University (Taiwan) került fel a dobogóra. A hazai intézmények közül a Debreceni Egyetem mellett a Semmelweis Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és Széchenyi István Egyetem került fel a Times Higher Education legfrissebb rangsorára.

Egészség és jólét

2. La Trobe University Ausztrália
3. China Medical University, Taiwan Taiwan
44. Debreceni Egyetem Magyarország