Egyetemi média

A Debreceni Egyetem mint felsőoktatási intézmény a régióban nem csupán oktatási szempontból meghatározó intézmény. Együttműködési rendszereivel az oktatás és tudomány fórumai mellett a nemzetközi diplomáciában, a gazdasági-ipari területen, a térség kulturális és sportéletében is meghatározó szerepet tölt be. Az intézmény szellemi, gazdasági és kulturális hatása kézzelfogható a szűkebb környezet Debrecen, valamint Hajdú-Bihar megye és a régió mindennapjaiban egyaránt. A Debreceni Egyetem tízezer fős dolgozói létszámával a térség egyik legnagyobb foglalkoztatója, emellett harmincezres hallgatói létszámával, nyolc campusával egy kisebb városként funkcionál. Egy ekkora rendszer zökkenőmentes működéséhez különösen szükséges a megfelelő kommunikációs csatornák használata. Az egyetemi életről, az oktatással és betegellátással kapcsolatos gyakorlati teendőkről, a tudományos eredményekről, az egyetemi szervezésben megvalósuló sport és szabadidős programokról naprakész és pontos információáramlásra van szükség, hogy az intézmény minden tekintetben megfelelhessen küldetésének. Az egyetemi polgárság és az egyetemi szolgáltatásokat használó lakosság naprakész tájékoztatása kiemelt intézményi kötelezettség, melyet a nyomtatott intézményi kiadványok (Egyetemi Élet és DEja Vu), az intézményi fenntartásban lévő közszolgálati rádió (FM90 Campus Rádió), az oktatási és tájékoztatási célokat egyaránt kiszolgáló multimédia stúdió (Multimédia és E-learning Technikai Központ), valamint a sajtóval kapcsolatot tartó intézményi és hallgatói sajtóirodák (intézményi hírportál, közösségi média, hírlevelek) valósítanak meg. Az intézményben működő médiaműhelyek munkájába a kommunikációs gyakorlat iránt érdeklődő hallgatók is bekapcsolódhatnak, a tehetséges egyetemisták rendszeresen publikálnak az intézményi felületeken.

Frissítés dátuma: 2019.11.12.