Dr. Kovács László György (AUS) - TTK, 2003. május 24.

Dr. Kovács László György, az Ausztrál Nemzeti Egyetem (Canberra) professzorának díszdoktori avatása a Debreceni Egyetemen 2003. május 24.

Dr. Kovács László világhírű algebrista, az Ausztráliai Nemzeti Egyetem Matematikai Kutató Intézetének kutatóprofesszora.

A Debreceni Református Gimnáziumban érettségizett, egyetemi tanulmányait a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem matematika – fizika szakán végezte. Szele Tibor és Kertész Andor professzor hatására fordult érdeklődése az algebra felé. Az egyetem elvégzése után kutatásait B. H. Neumann professzor mellett Manchesterben, majd később Ausztráliában folytatta.

Kovács László professzor nemzetközi viszonylatban igen magasra értékelt kutatómunkát végzett a csoportelméletben és a reprezentáció elméletben. A hatvanas – hetvenes években főleg a csoportvarietások vonatkozásában ért el kimagasló eredményeket. Az utóbbi években alapvető fontosságú eredményeket ért el a moduláris szabad Lie algebrák elméletében.

Tudományos eredményeit több mint száz tudományos közleményben publikálta. Meghívott főelőadója volt egy sor rangos nemzetközi konferenciának. Vendégprofesszor volt a világ számos egyetemén.

Külföldre való távozása után is tartotta a kapcsolatot a debreceni kollégákkal. A 80-as évektől kezdve vendégprofesszor volt egyetemünkön. Közös kutatásokat végzett debreceni algebristákkal, ausztráliai meghívásokkal, értékes folyóirat adományokkal segítette munkájukat. Részt vesz a Debreceni Egyetem nemzetközi matematikai folyóirata szerkesztőbizottságának a munkájában.

Frissítés dátuma: 2017.08.15.