Dr. Lámfalussy Sándor (B) - KTK, 2004. november 27.

Dr. Lámfalussy Sándor, a Louvaini Katolikus Egyetem (Belgium) emeritus professzorának díszdoktori avatása a Debreceni Egyetemen 2004. november 27.

Lámfalussy Sándor 1929-ben Kapuváron született, 1953-ban szerzett diplomát a Louvaini Katolikus Egyetemen. Életpályája során kezdettől fogva jelen van az elméleti érdeklődés és a döntéshozói, szakértői elhivatottság. A Yale Egyetem vendégelőadója, számos könyv és monográfia szerzője a Brüsszeli Bank ügyvezető elnöki székét cseréli fel 1976-ban a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) osztályvezetői posztjára. A bázeli székhelyű intézményben, amely a világ központi bankjai közötti együttműködés első számú intézménye, egyre magasabbra emelkedett, 1985 és 1993 között a BIS vezérigazgatójaként működött. Innen szinte következik az életpálya következő állomása, Lámfalussy Sándor 1994-ben a megalakuló Európai Monetáris Intézet (EMI) elnöke lesz. Az EMI előtt álló feladat és kockázat gazdaságtörténeti mértékkel is óriási: elő kell készíteni az egységes európai valutára való átállást, összehangolni az uniós tagországok sokszor széttartó és önállósághoz szokott monetáris politikáit. Lámfalussy három évig tölt be vezető szerepet a közös európai valuta és az egységes pénzpolitika megszervezésében. Dr. Lámfalussy Sándor mind a hazai, mind a nemzetközi tudományos életben elismert, s a szélesebb közvélemény előtt is közismert munkássága méltó a Debreceni Egyetem tudományos tradícióihoz, mind az oktatók, mind a hallgatók számára példaként szolgálhat.

Frissítés dátuma: 2017.08.15.