Dr. Laurentiu M. Popescu (RO) - GYTK, 2011.11.26.

Dr. Laurentiu M. Popescu, a Román Tudományos Orvosi Akadémia elnöke, a bukaresti Carol Davila Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem Sejt- és Molekuláris Orvostudományi Intézetének vezetője, a Victor Babes Nemzeti Patológiai Intézet igazgatója. Kutatási területe a kardiovaszkuláris megbetegedések modellezése (infarktus, szív iszkémia, koronária betegségek) és az őssejtek szerepe a megbetegedések mechanizmusainak és gyógyszeres befolyásolhatóságának pontosabb megismerése és tanulmányozása. A professzor munkacsoportja számos gyógyszerfejlesztésben vett részt együttműködve a világ vezető gyógyszergyáraival. Kutatásai az őssejtek és telociták valamint a szív iszkémiásállapotának tanulmányozására fókuszál. Mindezt a modern molekuláris és sejtbiológia területén alkalmazott eszközökkel végzi munkatársaival genetikai szinten együttműködve a Debreceni Egyetem Gyógyszerhatástani Tanszék munkatársaival. Kiemelkedő szerepet vállalt és vállal a nemzetközi kardiovaszkuláris kutatások szervezeti kereteinek kialakításában a Román Tudományos Orvosi Akadémia, a Victor Babes National Institute of Pathology együttműködve a Debreceni Egyetem munkatársaival. Egyik munkatársa a Kutatóegyetemi TÁMOP pályázat keretén belül 9 hónapot tölt a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Gyógyszerhatástani Tanszékén. Az elmúlt évek folyamán 8 közös publikáció született Popescu professzor és a Gyógyszerhatástani Tanszék munkatársainak együttműködése eredményeként.

Dr. Laurentiu M. Popescu is the President of the Romanian Academy of Medical Sciences, Head of Department of Cellular and Molecular Medicine Carol Davila University of Medicine and Pharmacy, and Director of a Victor Babes National Institute of Pathology, Bucharest. His scientific interest includes various models of cardiovascular diseases related to myocardial ischemia/reperfusion, the role of telocytes, and the importance of stem cell investigation. Professor Popescu and his colleagues are also interested in R and D studies related to the aforementioned subjects. His group cooperates with the members of the Department of Pharmacology, Faculty of Pharmacy, University of Debrecen, by using modern methods of molecular biology. Professor Popescu plays an outstanding role in international cooperation among several German, English, French, and US institutions including the University of Debrecen. He is author of several books, and Editor in Chief of the Journal of Molecular and Cellular Medicine. One of his coworkers is working in the Department of Pharmacology, Faculty of Medicine, University of Debrecen, for 9 months under the Sponsorship of TAMOP. In the past, 8 common publications were published in international journals. His cooperation and past scientific achievement with the staff members of the Department of Pharmacology, Faculty of Pharmacy, University of Debrecen, make him proud of the Honoris Causa Degree issued by the University of Debrecen.

Frissítés dátuma: 2017.08.14.